قیمت سرور خرید سرور قیمت سرور اچ پی قیمت رم سرور قیمت هارد سرور قیمت لپ تاپ قیمت لب تاب قیمت نوت بوک قیمت لپ تاپ ایسوس قیمت لپ تاپ لنوو قیمت لپ تاپ اچ پی قیمت لپ تاپ ایسر قیمت سوئیچ سیسکو قیمت مودم دی لینک قیمت مودم تی پی لینک لپ تاپ قیمت مادربرد قیمت یو پی اس فروش یو پی اس قیمت پرینتر قیمت دوربین مداربسته قیمت پرینترهای اچ پی دوربین مداربسته قیمت گوشی موبایل قیمت پاوربانک قیمت گوشی سامسونگ قیمت هارد اکسترنال قیمت هارد اس اس دی قیمت فلش مموری قیمت باتری لپ تاپ
سفارش تبلیغ
صبا
برادرت را با نیکویى بدو سرزنش کن ، و گزند وى را به بخشش بدو به وى بازگردان . [نهج البلاغه]
دانستنیها

به نام خدا

 

شکل و شمایل رسول خدا محمد مصطفی(ص)

 

بدان که حضرت رسول (ص) در دیده ها با عظمت می نمود و در سینه ها مهابت او بود. رویش از نور می درخشید مانند ماه شب چهارده. از میانه بالا اندکی بلند تر بود و بسیار بلند نبود  و سر مبارکش بزرگ بود و مویش نه بسیار پیچیده بود و نه بسیار افتاده و اکثر اوقات از  نرمه ی گوشش نمی گذشت و اگر بلندتر می شد میانش را می شکافت و بر دو طرف سر می افکند و رویش سفید ونورانی بود و گشاده پیشانی بود و ابرویش باریک و مقوس و کشیده بود و رگی در میان پیشانی اش بود که هنگام غضب پر می شد و بر می امد. و بینی ان جناب باریک و کشیده بود و میانش اندکی بر امدگی داشت و نوری از ان می تافت. محاسن شریفش انبوه بود و دندان هایش سفید و براق و نازک و گشاده بود و گردنش در صفاو نور و استقامت مانند گردن صورت هایی بود که از نقره می سازند و صیقل می زنند.

اعضای بدنش همه معتدل و سینه و شکمش برابر یکدیگر بود. میان دو کتفش پهن بود و سر استخوانهای بند های بدنش قوی و درشت بود و اینها از علامات  شجاعت و قوت است و در میان عرب ممدوح است. بدنش سفید ونورانی بود و از میان سینه تا نافش خط سیاه و پستان ها و اطراف سینه و شکم ان حضرت از مو عاری بود و ذراع و دوش هایش مو داشت انگشتانش کشیده و بلند بود ساعد ها و ساقش صاف و کشیده بود کف پاهایش هموار نبود بلکه میانش از زمین دور بود و پشت هایش بسیار صاف و نرم بود به حدی که اگر قطره ی ابی بر انها ریخته می شد بند نمی شد و چون راه می رفت قدم ها را به روش متکبران بر زمین نمی کشید و با تانی و وقار راه می رفت  و چون به جانب خود ملتفت می شد که با کسی سخن گوید به روش ارباب دولت به گوشه ی چشم نظر نمی کرد بلکه با تمام بدن می گشت و سخن می گفت.

پایان

نویسنده کامپیوتری- سید مصطفی سیدی

بر گرفته از کتاب منتهی الامال صفحه 32 و 33  


نظرات شما ()


لیست کل یادداشت های این وبلاگ
یانگوم
فریب نفس
شکل و شمایل حضرت محمد(ص)
ابلیس
چهارده معصوم
خواص قران
عادل فردوسی پور!
جک
خانه

: موضوعات: آمار سایت
بازدیدکنندگان: 15814
بازدید امروز: 4
بازدید دیروز: 5

: درباره من
دانستنیها
سید امیر حسین سیدی
سلام من امیر حسین سیدی هستم. امیدوارم از این وب لاگ خوشتان بیاید.

: لینک به من
دانستنیها

: اشتراک

 

پارسی بلاگ، پیشرفته ترین سیستم مدیریت وبلاگ